Draga & Aurel lanceren Stem-vazen

Lucite prototypes worden poëtische, functionele sculpturen

Van proef tot object

Milaan, 25 mei 2026 — Met de serie Stem transformeren Draga & Aurel materialen uit hun onderzoeksproces tot hedendaagse, poëtische objecten. De reeks ontstond uit stalen waarmee het duo de expressieve mogelijkheden van lucite — de acrylaat hars bekend uit de collectie Transparency Matters — verkende via transparanties, kleur­lagen, brekingen en het samenspel tussen licht en materie.

Lucite als lichtlaboratorium

Gekleurde luciteplaten worden gepaird, gezaagd en gesculpteerd tot compacte volumes met optische diepte en verschuivende lichteffecten. Over elkaar geplaatste chromatische elementen creëren elementaire geometrieën die licht weerspiegelen en refracteren, waardoor prototypes uitgroeien tot een reeks unieke stukken.

Kleuren met karakter

Fluorescerende tinten — van “acid yellow” en roze tot groen en oranje — benadrukken de driedimensionaliteit van elk object. Ze genereren een continu spel van licht, diepte en perceptuele variaties.

Tussen vaas en sculptuur

De naam Stem verwijst naar de bloemsteel: een slanke, essentiële lijn die als een natuurlijke extensie uit het materiaal oprijst. De stukken balanceren tussen functie en sculpturale aanwezigheid; meer dan louter vazen zijn ze tastbare getuigen van een creatief traject waarvan ze het geheugen bewaren.

 

Kleurenschema
Aantal tegels per rij
Beeldverhouding
Weergave
Hoeken afronden
0

Welkom bij Professional Media Group 

Professional Media Group maakt gebruik van cookies om uw gebruikservaring te optimaliseren en te personaliseren. Door gebruik te maken van deze website gaat u akkoord met Het privacy- en cookiebeleid.