BLC maakt het verschil met Mitsubishi lasersnijmachines

BLC-zaakvoerder Patrick Mok voor de nieuwe fiberlasersnijmachine
BLC-zaakvoerder Patrick Mok voor de nieuwe fiberlasersnijmachine

"Wij willen verder groeien en ons bewijzen als een betrouwbare en flexibele toeleverancier, in een brede waaier van sectoren", zegt BLC-zaakvoerder Patrick Mok. De recente investering in twee lasersnijmachines van Mitsubishi Electric past perfect in die toekomstplannen.

Snel en flexibel

Belgian Laser Company uit Antwerpen is ruim dertig jaar geleden opgericht als specialist in het lasersnijden. Algauw bood het bedrijf ook extra plaatbewerkingen aan, zoals CNC-plooien, lassen (MIG en TIG) en parelstralen. Zo kan de onderneming tegenwoordig volledig afgewerkte producten vervaardigen, die in diverse sectoren worden gebruikt.

Belgian Laser Company uit Antwerpen is ruim dertig jaar geleden opgericht als specialist in het lasersnijden
Ruim dertig jaar na de oprichting geldt Belgian Laser Company nog steeds als specialist in het lasersnijden

"Als kleine firma kunnen wij snel en flexibel handelen. Zo slagen we erin om 80% van de opdrachten binnen de week af te werken. Voor vaste klanten hebben we zelfs een 24-uren-service. Samen met ons technisch advies onderscheiden deze troeven ons van andere toeleveranciers", stelt zaakvoerder Patrick Mok.

Nieuwe lasersnijmachines

Lasersnijmachines onderdelen nauwkeurig
De lasersnijmachines scoren ook goed op het vlak van nauwkeurigheid en repetitiviteit

Om daarnaast ook de kwaliteit van hun snijwerk verder op te krikken, investeerde BLC in twee machines van Mitsubishi Electric: een CO2- en een fiberlasersnijmachine met laserbronnen van respectievelijk 2,7 en 6 kW. Dit zijn voorlopig de enige lasersnijmachines van dit merk in België, met snijtafels van 3 x 1,5 m.

"De fiberlasersnijmachine heeft een laserbron van 6 kW. Hiermee kunnen we staal, inox of aluminium tot 25 mm dik snijden, of rood koper en messing tot 12 mm. De CO2-lasersnijmachine, met een bron van 2,7 kW, is dan weer hoofdzakelijk bedoeld om hout, kunststoffen en pakkingsmaterialen te bewerken. Niet alleen vlakke platen, maar ook mallen of kokers. Het Brilliant Cut-procedé levert hierbij een zeer hoge afwerkingsgraad", aldus de zaakvoerder.

Bovendien bevat deze machine enkele intelligente functies, zoals AI-assistance en MEL's AR. "Microfonen analyseren het snijgeluid, waarna op basis daarvan het proces wordt bijgestuurd. Daarnaast kan er heel snel een extra stuk uit de plaat worden bijgesneden door het maken van een foto en het digitaliseren daarvan."

De lasersnijmachines zijn voorlopig de enige van Mitsubishi Electric in ons land
De lasersnijmachines zijn voorlopig de enige van Mitsubishi Electric in ons land

"Voor beide machines geldt overigens dat zowel de machine zelf als de sturing en de bron van dezelfde fabrikant zijn, waardoor die perfect op elkaar zijn afgestemd en de handelingen uiterst vlot verlopen."

BLC
BREDASTRAAT 149
2060 ANTWERPEN
+3232136868
info@blc.be
www.blc.be

 

Kleurenschema
Aantal tegels per rij
Beeldverhouding
Weergave
Hoeken afronden
0

Welkom bij Professional Media Group 

Professional Media Group maakt gebruik van cookies om uw gebruikservaring te optimaliseren en te personaliseren. Door gebruik te maken van deze website gaat u akkoord met Het privacy- en cookiebeleid.