- 06 januari 2021
- | Bron: Schrijnwerk
Regelbaar bevestigingssysteem voor houten terras

Maak kennis met HAPAX FIXING PRO, het onzichtbare en kwalitatieve bevestigingssysteem voor houten terrasplanken van pgb-Europe. Het gepatenteerde HAPAX FIXING PRO is dé referentie onder de bevestigingssystemen voor houten terrassen en wordt aanbevolen door gerenommeerde professionals uit de industrie. Het systeem heeft als voordelen dat het volledig onzichtbaar (en daardoor esthetisch) en zeer eenvoudig te plaatsen is. Dankzij een dikte van 13 mm is er een uitstekende ventilatie mogelijk tussen de planken en de draagbalken zodat de levensduur van het terras wordt verhoogd.
Regelbaar en universeel bevestigingssysteem
Het HAPAX FIXING PRO bevestigingssysteem beschikt over vier schroefgaten om schroeven steeds vanuit een gemakkelijke positie te kunnen indraaien. Door het gebruik van het systeem in combinatie met de Hapax afstandshouders wordt er steeds een constante voegbreedte gegarandeerd. Zo schuiven de planken niet te dicht in / te ver uit elkaar.
Het innovatieve bevestigingssysteem beschikt over drie afzonderlijke zones en is daardoor volledig regelbaar en universeel. HAPAX FIXING PRO kan gebruikt worden voor planken van 90 tot 200 mm breed en van 19 tot 40 mm dik. Hierdoor worden de terrasplanken van de balken gescheiden en worden dimensionale oneffenheden tot een minimum herleid, wat zorgt voor een betere stabiliteit.
Een bijkomend voordeel van de scheiding tussen de planken is dat zo wordt voorkomen dat op het terras water blijft staan, waardoor het hout niet vroegtijdig rot. Zodoende vermindert ook het risico op vervorming van de terrasplanken en wordt de levensduur van het terras drastisch verlengd. Een volgend voordeel is dat dit bevestigingssysteem de mogelijkheid biedt om één defecte plank te vervangen zonder het hele terras te moeten demonteren.

Bijpassende schroeven
Standaard worden de clips geleverd met bijpassende inox C2 schroeven, geschikt voor een niet-agressief milieu. In geval van plaatsing naast bijvoorbeeld een zwembad of aan de kust, moet steeds gekozen worden voor de variant met inox A4 schroeven.
Er zitten telkens schroeven met twee lengtes in de verpakking: een voor de bevestiging op de draagbalken en een voor de bevestiging van de clips in de planken. Het HAPAX FIXING PRO bevestigingssysteem bewijst zijn flexibiliteit doordat het gebruikt kan worden in combinatie met verschillende stabiele hardhoutsoorten.

Oplossing voor elk terrasproject
Het HAPAX FIXING PRO bevestigingssysteem kan geleverd worden in drie pakketten zodat voor elke terrasproject een passende oplossing voorhanden is. De verschillende opties kan u terugvinden op onze website www.hapaxeurope.com. Tevens vindt u daar de nodige software om vlot te berekenen hoeveel sets u dient aan te kopen.
Hapax D-Pro
Als alternatief heeft pgb-Europe ook de Hapax D-Pro beschikbaar. Dankzij een ventilatiepad ontstaat een natuurlijke ventilatie onder de planken en dat komt de stabiliteit ten goede. Het systeem werd zodanig ontworpen dat er geen water tussen de planken en de draagbalken kan komen, waardoor het terras langer meegaat.

