Eerste pasta van Belgische bodem

Belcampi, van de Belgische Kempen

Drie jaar geleden startte een proefproject om op Belgische bodem harde tarwe te telen voor de productie van pasta, meer bepaald in de Kempen. Dit project slaagde en resulteert vandaag in een kwaliteitsvol product dat in alle opzichten vergeleken kan worden met de zuiderse pasta’s en deze op meerdere punten zelfs kan overtreffen.
Wim Heylen van RV-Food en de agro-wetenschappers van Thomas More Hogeschool wilden als eersten Belgische harde durum tarwe produceren, als proefproject. Een test had uitgewezen dat ons land over teeltgronden beschikt die sterke gelijkenissen vertonen met die in zuiderse landen: zachte zand-leemgronden die de warmte lange tijd vasthouden én met een grote waterdoorlatendheid.

Amper drie jaar na de opstart van het experiment kunnen ze meedelen dat het proefproject slaagde. Met de harde durum tarwe die momenteel in ons land wordt gecultiveerd, worden nu pastaproducten geproduceerd en verkocht onder de naam ‘Belcampi’. Die naam verwijst naar de proefvelden waar de tarwe voor het eerst geteeld werd: de Belgische Kempen. Die tarwe wordt gemalen tot griesmeel, gekneed, gevormd en gedroogd in de best mogelijke omstandigheden en volgens de hoogst geldende kwaliteitsnormen en -eisen. De pasta vertoont een mooie, natuurlijke kleur met een uitzonderlijke rijkdom aan eiwitten.

Het assortiment omvat momenteel spaghetti, penne, linguine en fusilli in droogverpakking. In de nabije toekomst zal het assortiment verder worden uitgebreid. Pastaliefhebbers kunnen vanaf nu dus volop genieten van al het goede, voedzame en heerlijk smakelijke dat onze Belgische bodem in petto heeft.

 

Kleurenschema
Aantal tegels per rij
Beeldverhouding
Weergave
Hoeken afronden
0

Welkom bij Professional Media Group 

Professional Media Group maakt gebruik van cookies om uw gebruikservaring te optimaliseren en te personaliseren. Door gebruik te maken van deze website gaat u akkoord met Het privacy- en cookiebeleid.